Školení LeSS - Certified Large-Scale Scrum Practitioner - Praha, 17.-19. října 2023

V říjnu 2023 se do Prahy opět chystá Jurgen De Smet. aby zde ve dnech 17.-19. 10. 2023 realizoval své školení "LeSS - Certified Large-Scale Scrum Practitioner". 

Pokud jste součástí Scrum týmu a zajímává  vás, jak zavádět Scrum do více týmu, jak řešit škálování Scrumu? Dozvědet se více o realizaci organizačních změn, lean principů, system thinkingu a dalších advanced praktikách? Pak toto toto školení je právě pro vás. 

Školení je v angličtině, v přezenční podobě a registrovat se můžete zde.

Školení je potvrzené!

CSM a CSPO školení - prezenčně a česky - Bratislava, září 2023

Po delší době se uskuteční školení CSM - Certified ScrumMaster a CSPO - Certified Scrum Product Owner školení v Bratislavě (Slovensko). Školení bude prezenční a v češtině.

CSM poběží ve dnech 26.-27. 9. 2023 a CSPO ve dnech 28. - 29. 9. 2023.

Těším se na vaši účast, registrace zde a do 30 dnů před termínem platí zlevněná early bird cena. 

Školení: Certified Org Topologies Practitioner, Level 1 (COTP-1) - Praha, září 2023

Datum: 14-15 září 2023

Délka: 2 dny

Early bird cena: 23 000 CZK bez DPH při registraci do 30 dnů před školením

Plná cena: 28 000 CZK bez PDH při pozdější registraci

Místo: Praha, Česká republika

Jazyk: Anglicky

Školení vedou Alexey Krivitsky, CST a Roland Flemm, PST.

Detaily ke školení (v angličtině) >>

Vybrané prezentace

Přehled vybraných přednášek

Hledáte zajímavou přednášku či workshop? Můžete se podívat na videa z některých mých přednášek či na prezentaci a krátký výtah, který následuje.

Keynote: Agilní Leadership

Svět se stává globální a komplexní a přináší nové výzvy jak organizovat firmy, motivovat týmy a zaměstnance a zůstat konkurenceschopný a inovativní.  Organizace 3.0 reflektuje Agilní přístup, pochopení tribal leadership modelů a poznání, že moderní organizace se musí řídit zcela jiným způsobem.  Změny nelze realizovat jen ve „výrobní“ části, ale ruku v ruce musíme budovat nový Leadership, aneb i řízení musí reflektovat nutné změny. Jednou z odpovědí je budování Agilního Leadershipu a růstu Agilních Leaderů. Jak se liší tradiční manažer od Agilního leadera? Co musí umět? Výborní Agilní Leadeři jsou schopni zvládat komplexitu moderního světa. Dnešní svět není předvídatelný, proto klasické metody řízení, které pochází z tradičního světa, v něm selhávají. Očekávají totiž konzistentní predikovatelné chování. Takový byl svět někdy do roku 1970, než přišla globalizace a internet.

Agilní Leadership je o porozumění toho, co se v tomto dynamicky se měnícím světě děje. Jak k němu má leader přistupovat, jak ho má chápat, jak ho může ovlivnit a směřovat. Pojďme se podívat, jaké role by měl Agilní leader ovládat a jaké vlastnosti by měl mít. 

Agile Leadership - Keynote 2018 from Zuzana (Zuzi) Sochova

Keynote: Agilní cesta

Když jsem začínala, brala jsem agile jen jako další buzzword. Moc jsem o tom nevěděla, nijak zvlášť se mi to celé nelíbilo. Změna to nebyla úplně jednoduchá – ani pro mě, ani pro lidi kolem. Agile je cesta a chvíli potrvá, než ji přijmete a uvědomíte si, o čem jsou všechny agilní hodnoty a principy. Taková změna nenastane přes noc.

V této přednášce se společně podíváme na pokusy, které jsme dělali, a chyby, ze kterých jsme se na naší agilní cestě učili o čem to vlastně celé je. Trvalo mi několik let, než jsem se pochopila podstatu agilního přístupu. Na naší cestě jsem udělala mnoho pokusů, a krůček po krůčku jsem se zlepšovala ve formování funkčních týmů, porozumění business hodnotě a pomáhání organizacím akceptovat business agility. Jinými slovy pomáhat organizacím se připravit na cokoli, co přinese budoucnost.

Keynote: Agilní organizace - Organizace 3.0

Pravidla pro práci se mění. Organizace 3.0 reflektuje Agilní přístup, pochopení tribal leadership modelů a poznání, že moderní organizace se musí řídit zcela jiným způsobem. Stále větší slovo má týmová práce, spolupráce a pozitivní vztahy mezi lidmi. Jestliže se nemůžete adaptovat na nové standardy, zůstanete pozadu. Předchozí organizační struktury a procesy byly odrazem své doby. Organizace 1.0 představovala mentalitu industrializmu, se stabilními hierarchiemi a pravidly podléhajícím fixním pravidlům. Organizace 2.0 upřednostňovala specializaci, procesy a struktury před týmy. Každý se primárně staral o to aby byl lepší než ostaní. A to vše nyní nahrazuje moderní dynamická struktura Organizace 3.0. Přednáška vychází z mojí úspěšné knihy Great ScrumMaster - #ScrumMasterWay.

Dozvíte se jak:

* Poznat různé styly leadershipu, včetně leader-leader a leader-follower

* Navigovat uvnitř jednotlivých stupňů modelu tribal leadershipu

* Pochopit a podporovat pozitivitu v prostředí vaší firmy

* Rozpoznat 4 týmové toxiny a jak se jim bránit

* Fungovat v dynamice Agilní organizace - Organizace 3.0

Organization 3.0 - How to achieve modern Agile organization from Zuzana Sochova
Presented at AgileEE 2016.

Keynote: Great ScrumMaster

Výborných ScrumMasterů moc není. Pokud máte takového ve své firmě, máte větší šanci na úspěch. Bohužel role ScrumMastera se ve většině organizací podceňuje, ale bez perfektního ScrumMastera nebude váš tým nikdy „zářit“, jinými slovy nebude efektivní, samostatný, samoorganizovaný či iniciativní.

Podívejme se na tuto roli a uvidíme, jak výborní ScrumMasteři pracují a jak pomáhají firmě k většímu úspěchu. Není to jednoduchá práce, protože ScrumMaster se musí naučit spoustu konceptů týkajících se týmové práce, systémového myšlení a koučování.

Přednáška vychází z mojí úspěšné knihy Great ScrumMaster - #ScrumMasterWay.

Great ScrumMaster 2018 from Zuzana (Zuzi) Sochova
Prezentováno jako Keynote na Lean and Agile ME Summit Dubai 2018, Agile Daus Moscow 2018, Agile Austria 2017, Agile Slovenia 2015, Agile Tour Belarus 2015 a jako talk na Scrum Gathering Dublin 2017

Komunikace

Komunikace je klíčový aspekt našeho života. Agilní organizace a Scrum týmy mají jako jeden ze základních principů interakci mezi lidmi. Pravdou je, že společný jazyk nezaručuje vzájemné porozumění. Tato přednáška ukazuje typické komunikační vzorce chování a poskytuje překvapivý pohled na to, jak lze komunikaci vylepšit. Přednáška vychází z mojí úspěšné knihy Great ScrumMaster - #ScrumMasterWay.

Communication from Zuzana Sochova

Chef's team

Výjimečné restaurace dosáhli svého postavení primárně díky týmové spolupráce, experimentům a fokusu na zákazníka. Docela Agilní, že?

Podíváme se, jak řídí svůj podnik ti nejlepší z nejlepších šéfkuchařů. Podělím se s vámi o zážitky z fungování výjimečně dobře hodnocených restaurací po celém světě, z nichž některé dokonce dostali Michelinskou hvězdu. Podíváme se, jak v kuchyni spolupracují a co je činí tak výjimečnými. Mluvila jsem s jejich šéfkuchaři, obsluhou a členy týmu. Kupodivu všichni jsou zaměření na spolupráci. Žádný z nich se nebojí experimentovat. Investovali do rozvoje svých lidí a neustále se snaží o zlepšení, s pomocí zpětné vazby. Je to vždy velice intenzivní zážitek. Experimentují, dělají věci jinak než většina ostatních, hledají dokonalost. Ačkoliv produkt je rozdílný, podobnost mezi tím, jak pracujeme v Agilních týmech a jak tyto týmy fungují v restauracích je obrovská a určitě se v mnoha ohledech se můžeme od těchto týmů učit.

Tato přednáška vám přiblíží, jak funguje prostředí výjimečně hodnocených restaurací funguje, aniž byste museli cestovat, čekat do pozdní noci na získání rezervace a v neposlední řadě zaplatit účet. Nemohu s vámi sdílet chuť jídla, ale mohu se s vámi podělit o svá pozorování, fotografie, videa a interview s lidmi, kteří tyto restaurace dovedli k úspěchu. Jídlo je vždy úžasné, ale způsob, jak tato místa fungují je rozhodně ještě zajímavější.

Chef's team from Zuzana (Zuzi) Sochova

Tribes

Není jednoduché být dobrým týmem. Umění tvořit týmy na úrovni organizace jako celku je ale ještě těžší.

Abstrakt

Kniha Tribal Leadership není ve Scrum komunitě příliš známá, ale porozumění tomu jak jednotlivé kmeny fungují je klíčové pro úspěšnou změnu firemní kultury a transformace organizace na Agilní a Scrum přístupy.

Mastering Retrospective

Mastering Retrosective je summaryzace praktik a zkušeností jak dělat úspěšně retrospetivu.

Prezentováno na ACE 2014

Tulming Travel Board Game

Intro

Už jste četli všechno o implementaci metod iterativního vývoje, jako jsou Agile a Scrum?Potřebujete získat odlišný pohled na nejběžnější praktiky a vyzkoušet si principy Agile a Scrum v bezpečném prostředí mimo softwarové engineering? Tady máte jedinečnou šanci toho dosáhnout hraním deskové hry Tulming Travel Game.

Přidejte se k nám a budujte železnice, letiště, přístavy a mnoho dalších věcí v naší nové interaktivní deskové hře Tulming Travel Game. Použijte své znalosti a základní Agilní principy pro uspokojení zákazníků, překonání nejrůznějších překážek a změn, a staňte se mistrem v Tulming Travel Game.

Abstrakt

Hra Tulming Travel Game je interaktivní desková hra, která umožňuje hráčům používat praktiky Agile a Scrum v oblastech mimo vývoj softwaru. Ručně nakreslená mapa, ručně nakreslené karty s městy, přístavy a nejrůznějšími stanicemi poskytuje hráčům všech úrovní vědomostí a zkušeností jedinečný zážitek. Cílem hry je vytvořit virtuální cestovní kancelář, která na základě přání zákazníků spojuje města po celém světě, aby jim umožnila svobodně cestovat a zažít tak spousty zajímavých zážitků. Jako v jiných deskových hrách tu je řada událostí, které buď urychlují, nebo zdržují stavební proces a vytváření náhodnost jaká se vyskytuje v reálném světě.

Hra je ideální učební pomůcka pro pochopení Agilního způsobu uvažování. Zahrnuje kulturu týmové spolupráce a otevřené komunikace. Učení nikdy nebylo tak snadné, rychlé a zábavné.

Tulming Travel Game

Coaching Starter

Praktický workshop na procvičení si základů coachingu. V triádách vyzkoušíte metodu GROW a na závěr si dáme krátkou retrospektivu na to jak to šlo.

Koučing pro Scrum Mastery

Přednáška je zaměřená na použití praktických metod koučování v roli Scrum Mastera v prostředí agilní firmy. Co máte jako Scrum Master za nástroje? Jak aplikovat koučovací principy v týmu. Přednáška se zaměřuje na aplikaci tréninkových principů v základních situacích agilního prostředí - kultury samoorganizujících se týmů, postavené na týmové zodpovědnosti a commitmentu.

Summary:
- Jak podpořit samoorganizující tým a poskytnout týmu více možností k výběru, naučit je objevit svou vlastní cestu.
- Jak získat vyšší zodpovědnost v každodenním osobním nasazení, posílit týmovém nasazení a jak převzít zodpovědnost za samotný produkt.
- Jak zlepšit uvědomění si změny a relaxovat v rychle se měnícím prostředí.
- Koučovací principy v malých týmech.
- Koučování ve velkých korporacích.