Kniha Agilní lídr konečně v češtině

Trvalo to dlouho, ale povedlo se. Má kniha "The Agile Leader: Leveraging the Power of Influence", která vyšla prvotně v USA u velkého nakladatelství Pearson/Addison-Wesley Professional, se konečně dočkala českého překladu. Právě teď vychází pod názven "Agilní lídr: Využití síly vlivu" u nakladatelství Albatros Media, kterým moc děkuji za tuto možnost.

Kniha Agilní metody řízení projektů - třetí aktualizované vydání

Třetí aktualizované vydání úspěšného průvodce agilními metodami "Agilní metody řízení projektů" je již v prodeji.

Knížka byla dlouhodobě nedostupná v posledním cca toce a půl a protože stále na ní byly dotazy,  udělali jsem novou aktualizaci a doplnění a společně s nakladatalem vše dotáhli do konce a konečně je toto již třetí aktualzované vydání na trhu. Doufám, že se bude kížka stále líbit.  

CSP-SM Certified Scrum Professional: ScrumMaster kurz

sochova.com classesCSP-SM - Certified Scrum Professional - ScrumMaster kurz je třetím kurzem v sérii rozvoje ScrumMasterů. Zaměřuje se na aplikaci agility v organizacích, vedení změny v organizaci a prohloubení zkušeností s koučinkem a facilitací. ScrumMaster je v první řade agilní lídr, který dokáže stavět kreativní a inovativní prostředí zaměřené na spolupráci.

“Zkušení ScrumMasteři jsou klíčem k úspěšné agilní transformaci firmy, pomáhají týmům dosáhnout maximálního potenciálu, podporují inovace a efektivitu.”

Není to žádný nudný kurz plný powerpointových prezentací, je to interaktivní workshop kde si na praktických scénářích vyzkoušíte facilitaci a koučink na systémové úrovni se zaměřením na celou organizaci. Je to kurz plný simulací, konverzací a sdílení zkušeností z reálného světa. 

Potkáte zde účastníky, kteří jsou stejně jako vy na cestě stát se skvělým ScrumMasterem. Naleznete zde kolegy, kteří vám budou oporou i po zkončení školení, protože tento workshop je jen počátkem sdílení zkušeností. Účastníci se seskupí do tzv. coaching circles, kde se budou vzájemně podporovat a pomádat si na jejich cestě ke skvělému ScrumMasterovi.

Kurz je součástí programu The Great ScrumMaster Academy který rozvíjí ScrumMastery, Product Ownery a obecně všechny nadšené agilisty na jejich cestě k expertním agilním koučovacím certifikacím.

Registrujte se

Podívejte se na aktuálně vypsané termíny

 • 31 000 Kč / 1470 EUR bez DPH

 • 28 000 Kč / 1270 EUR bez DPH při závazné registraci alespoň 30 dní před termínem

 • 2 dny, 9:00 - 17:00

Tento kurz je primárně určen jako pokračování Advanced Certified ScrumMaster (A-CSM)

Pro koho je Certified Scrum Professional: ScrumMaster kurz určen

Skvělým ScrumMasterem se nestanete přes noc. Je to cesta. V rámci kurzu stavíme na Vašem agilním mindsetu, zkušenostech s agilitou ve vaší organizaci, implementováním Scrumu a agilních přístupů na větší celky a vedení změny v organizaci.

Tento 2 denní workshop je praktickým nácvikem agilního koučinku, agilní facilitace a agilního leadershipu pro situace účastníků. V rámci workshopu budete pracovat v týmech, vzájemně se podporovat svými zkušenostmi a tipy.

Ale hlavně, v rámci CSP-SM: Certified Scrum Professional: ScrumMaster programu získáte znalosti a zkušenosti, které vám pomůžou zlepšit implementaci Agilu a Scrumu v prostředí vaší organizace.

A co je nejdůležitější, získáním certifikace CSP-SM zlepšíte svou implementaci Agile a Scrumu ve vašem prostředí a budete schopni podporovat agilitu na organizační úrovni, budovat komunity a stát se agilním leaderem. Ve srovnání s A-CSM - Advanced Certified ScrumMaster, CSP-SM - Certified Scrum Professional ScrumMaster jde hlouběji do scénářů a rozšiřuje zaměření na celou organizaci.

 • Usnadnit dialog mezi manažery, různými odděleními, Product Ownerem, členy týmu, zákazníky, a stakeholdery.
 • Stát se servant leaderem, vytvářet komunity, budovat kolem sebe leadery.
 • Vytvářet udržitelné prostředí Agile a Scrumu na všech úrovních konceptu #ScrumMasterWay.
 • Pomáhat své společnosti přijmout Agile a Scrum a podpořit executive manažery v aplikaci agilních hodnot.
 • Založit nové Scrum týmy, pochopit týmovou dynamiku.
 • Pochopit agilitu na organizační úrovni a porovnat různé možnosti škálování.
 • Rozšířit dopad Scrumu na celou organizaci.
 • Motivovat lidi ke změně, chápat firemní kulturu jako faktor umožňující úspěšnou agilní transformaci.

Vzhledem k tomu, že jedna část vzdělávacích cílů je zaměřena na službu Product Ownerovi, důrazně se doporučuje mít certifikaci CSPO – Certified Scrum Product Owner nebo podobnou dobrou znalost role Product Owner.

Pro koho je kurz určen

Tento kurz Certified Scrum Professional: ScrumMaster vám pomůže agilitu úspěšně aplikovat v kontextu vaší organizace. Agile není jenom o Scrumu na úrovni týmů. Je to o celkové změně myšlení, přístupu a leadershipu v organizaci. 

Kniha: Zuzana Zuzi Sochova - The Great ScrumMaster book

Kniha: Zuzana Zuzi Sochova - The Agile Leader: Leveraging the Power of Influence CSM kurz vede autorka populární knihy Skvělý ScrumMaster (The Great ScrumMaster: #ScrumMasterWay), The Agile Leader: Leveraging the Power of Influence a Agilní metody řízení projektů která se s vámi podělí o praktické zkušenosti.

Kurz je interaktivní plný simulací a cvičení na situacích konkrétních účastníků.

Přijďte sdílet vaše zkušenosti a nechat se inspirovat praktickými zkušenostmi ostatních účastníků.

Certifikace

CSP-SMKurzu se může zúčastnit kdokoli, kdo se chce sát skvělým ScrumMasterem. Pokud chcete získat certifikaci Certified Professional ScrumMaster (CSP-SM), musíte splnit následující body:

Před kurzem:

 • Udělat si přípravu před kurzem (v závislosti na zkušenostech může tato příprava trvat od několika hodin až po několik dní).

Během kurzu:

 • Ukázat porozumění jednotlivých vzdělávacích požadavků pro získání CSP-SM certifikace v rámci praktických simulací, které budou validovány certifikovaným školitelem.

Další certifikační podmínky:

 • Prokázat alespoň dva roky zkušeností v roli ScrumMastera, kterou máte zalogovanou na svém profilu na portále Scrum Alliance (během posledních pěti let).
 • Být držitelem aktivní certifikace Advanced Certified ScrumMaster (A-CSM) od Scrum Alliance. 

Poznámka: Kurz CSP-CS můžete absolovovat kdykoli po získání A-CSM certifikace, ale pro získání CSP-SM certifikace musíte mít alespoň dva roky zkušeností v roli ScrumMastera, která je zalogovaná ve vašem profilu na portále Scrum Alliance.

Přestože kurz CSP-SM můžete absolovovat kdykoli, certifikace CSP-SM vám nemůže být udělena dříve, než splníte všechny výše uvedene podmínky.

Agenda

Agenda CSP-SM je definována vzdělávacími cíli CSP-SM, které spadají do následujících kategorií:

 • Lean, Agile a Scrum
 • Základní kompetence Scrum Mastera, agilní facilitace, agilní koučování
 • Služba vývojovému týmu, Product Ownerovi a organizaci
 • Jak se stát skvělým Scrum Masterem

Reference

"Příprava a provedení školení byly skvělé a doporučím je svým kolegům. Byla to praktická zkušenost s dostatkem času na reflexi postupů a výměnu nápadů s ostatními účastníky."

Alexander, ScrumMaster

“Školení bylo skvělé. Slyšel jsem spoustu příběhů, potkal spoustu skvělých lidí a hodně se naučil. Měli jsme dost času experimentovat a hned zkoušet nové věci. Mohli jsme také diskutovat o našich vlastních otázkách a výzvách. Školení bylo interaktivní, organizace velmi dobře zvládnutá, dobrý výběr nástrojů.“

Martin, Scrum Master

“Absolvování kurzu CSP-CSM bych doporučila všem Scrum Masterům co se roli chtějí věnovat. Kurz šel za základy Scrumu a role Scrum Mastera a ponořil se do abstraktnějších konceptů, ze kterých by měli prospěch i lidé s víceletou zkušeností. I když mám jako Scrum Master několik let zkušeností, stále jsem se díky tomuto kurzu naučila něco nového a získala nové přátele. Instruktorka byla milá a zábavná a měla skvělé příklady, které koncepty pomáhaly pochopit.“

Jana, Scrum Master

“Zuzi je skvělá trenérka. Lekce je velmi interaktivní a není zde žádná nuda.”

Sagar, Scrum Master

Objednání kurzů a registrace na vypsané kurzy

Pro možnost individuálních kurzů, školení a workshopů dle Vašich požadavků mě kontaktujte.

Přihlašte se na aktuálně vypsané kurzy.