Školení Certified Agile Leader v češtině - červen 2024

Společně s vydáním mé knížky Agilní lídr plánuji uspořádat školeni Certified Agile Leader v češtině (certifikace Scrum Alliance). Pokud vám přijde kniha a koncepty zajímavé, přijďte na školení si je v praxi vyzkoušet a pobavit se o tom, jak je nejlépe aplikovat ve vaší firmě.

Kniha Agilní lídr konečně v češtině

Trvalo to dlouho, ale povedlo se. Má kniha "The Agile Leader: Leveraging the Power of Influence", která vyšla prvotně v USA u velkého nakladatelství Pearson/Addison-Wesley Professional, se konečně dočkala českého překladu. Právě teď vychází pod názven "Agilní lídr: Využití síly vlivu" u nakladatelství Albatros Media, kterým moc děkuji za tuto možnost.

A-CSPO Advanced Certified Product Owner kurz

sochova.com classes

CSPO - Certified Scrum Product Owner kurz –  rozšiřuje kompetence a znalosti Product Ownerů s alespoň roční zkušeností ve Scrumu. Je postaveno na nácviku situací z prostředí účastníků jako je spolupráce se stakeholdery, inovace produktu, facilitace refinemetů, a tvorba roadmapy.

“Skvělí Product Owneři umí efektivně komunikovat, vyjednávat a prioritizovat Backlog. Jsou schopni definovat vizi a cíle produktu.”

Není to žádný nudný workshop plný powerpointových prezentací, je to interaktivní školení plné praktických nástrojů na definici položek backlogu a jejich prioritizaci. Je plné simulací, konverzací a sdílení reálných zkušeností.  

Na kurzu potkáte účastníky, kteří jsou jako vy na cestě stát se skvělými Product Ownery. Naleznete zde kolegy, kteří vám budou oporou i po zkončení školení, protože tento workshop je jen počátkem sdílení zkušeností. Účastníci se seskupí do tzv. coaching circles, kde se budou vzájemně podporovat a pomáhat si na jejich agilní cestě.

Kurz je součástí programu The Great ScrumMaster Academy který rozvíjí ScrumMastery, Product Ownery a obecně všechny nadšené agilisty na jejich cestě k expertním agilním koučovacím certifikacím.

Registration

Podívejte se na aktuálně vypsané termíny

 • 31 000 Kč / 1470 EUR bez DPH

 • 28 000 Kč / 1270 EUR bez DPH při závazné registraci alespoň 30 dní před termínem

 • 2 dny, 9:00 - 17:00

Tento kurz je primárně určen pro certifikované Product Ownery (CSPO)

Details

Skvělým Product Ownerem se nestanete přes noc. Je to cesta. V rámci kurzu stavíme na Vašem agilním mindsetu, zkušenostech se Scrumem, které rozvineme a prohloubíme tak, abyste byli schopni úspěšně řídit produkty, stavět backlog a prioritizovat požadavky.

sochova.com classes

Tento 2 denní workshop je praktickým nácvikem agilního product ownershipu v rámci konkrétních situací účastníků. Během workshopu budete pracovat v samoorganizujících se týmech, vzájemně se podporovat svými zkušenostmi a tipy.    

Ale hlavně, v rámci A-CSPO programu získáte znalosti a zkušenosti, které vám pomůžou zlepšit vaše produkty, posílit Agilitu a zlepšit implementaci Scrumu v prostředí vaší organizace.

sochova.com classes

Během kurzu se podíváme na to jak:

 • Vyjednávat se stakeholdery
 • Definovat Product Backlog
 • Definovat jasnou vizi produktu, která zajistí, že váš produkt zůstane zaměřený na funkcionality, které vaši zákazníci a uživatelé skutečně potřebují
 • Efektivně komunikovat s různými stakeholdery
 • Určit příležitosti
 • Definovat a ověřovat business hodnotu

Pro koho je Advanced Scrum Product Owner kurz určen

Kurz Advanced Certified Product Owner A-CSPO vám pomůže do hloubky pochopit agilní přístup k produktům, tvorbě a prioritizaci backlogu a získat nové nápady, které můžete hned uplatnit ve vaší organizaci.

Kniha: Zuzana Zuzi Sochova - The Great ScrumMaster book

Kniha: Zuzana Zuzi Sochova - The Agile Leader: Leveraging the Power of Influence A-CSPO kurz vede autorka populární knihy Skvělý ScrumMaster (The Great ScrumMaster: #ScrumMasterWay), The Agile Leader: Leveraging the Power of Influence a Agilní metody řízení projektů která se s vámi podělí o praktické zkušenosti.

Kurz je interaktivní plný simulací, cvičení a her.

Přijďte na školení sdílet své zkušenosti a poslechnout si praktické zkušenosti ostatních účastníků.

Certifikace

A-CSPOKurzu se může zúčastnit kdokoli, kdo se chce sát skvělým Product Ownerem. Pokud chcete získat certifikaci Advanced Certified Product Owner (A-CSPO), musíte splnit následující body:

Před kurzem:

 • Udělat si přípravu před kurzem (v závislosti na zkušenostech může tato příprava trvat od několika hodin až po několik dní).

Během kurzu:

 • Ukázat porozumění jednotlivých vzdělávacích požadavků pro získání A-CSPO certifikace v rámci praktických simulací, které budou validovány certifikovaným školitelem. 

Další certifikační podmínky:

 • Prokázat alespoň roční zkušenost v roli Product Ownera, kterou máte zalogovanou na svém profilu na portále Scrum Alliance (jeden rok během posledních pěti let).
 • Být držitelem certifikace Certified Scrum Product Owner (CSPO) od Scrum Alliance. 

Poznámka: Kurz A-CSPO můžete absolovovat kdykoli po získání CSPO certifikace, ale pro získání A-CSPO certifikace musíte mít alespoň roční zkušenost v roli Prodict Ownera, která je zalogovaná ve vašem profilu na portále Scrum Alliance.

Přestože kurz A-CSPO můžete absolovovat kdykoli, certifikace A-CSPO vám nemůže být udělena dříve, než splníte všechny výše uvedene podmínky.

Agenda

Agenda A-CSPO pokrývá následující oblasti:

 • Kompetence Product Ownera
 • Purpose a strategie
 • Porozumění zákazníkům a uživatelům
 • Validace hypotez
 • Pokročilé techniky práce s Product Backlog​em

Reference

“Kurz A-CSPO byl úžasný! Dostal jsem informace, které jsem jako Product Owner potřeboval. Odcházel jsem s pocitem, že bych mohl pomoci vést transformaci ve své společnosti”

Jammie, Product Owner

“Super interaktivní školení se spoustou praktických cvičení v týmech. Donutí vás podívat se na to jak pracujete jiným pohledem. Odcházel jsem se spoustou nástrojů a konceptů aplikovatelných v mém prostředí.“

Jakub, Product Manager

“Školení mi ukázalo nejem nové koncepty a le i to, jak Scrum aplikují Product Owneři v jiných firmách“

Karel, Product Owner

“Tento kurz mě přivedl k úvahám o tom, kde jsme nyní jako organizace a co musím udělat, abych posunul svůj tým a organizaci směrem k agilitě.”

Sabrina, Agile Coach

Objednání kurzů a registrace na vypsané kurzy

Pro možnost individuálních kurzů, školení a workshopů dle Vašich požadavků mě kontaktujte.

Přihlašte se na aktuálně vypsané kurzy.