Školení CSM a CSPO prezenčně v Praze - březen 2025
Na začátku března 2025 poběží v Praze školení CSM a CSPO, které povedu a budou v češtině a v prezenční formě.
Registrujte se na CSM - Certified Scrummaster školení v termínu 4. - 5. 3. 2025 a CSPO - Certified Scrum Product Owner školení v termínu 6. - 7. 3. 2025.
celý článekAdvanced ScrumMaster (A-CSM) a Advanced Product Owner (A-CSPO) prezenčně v Praze v listopadu 2024
Advanced Certified ScrumMaster (A-CSM) a Advanced Certified Scrum Product Owner (A-CSPO) školení poběží prezenčně v Praze v listopadu 2024 a v češtině. Konkrétně A-CSM ve dnech 25.-26. 11. 2024 a A-CSPO ve dnech 27.-28. 11. 2024.
Do konce října možnost přihlášení za zvýhodněnou cenu. Těším se na vaši účast.
celý článekPoslední CSM Certified ScrumMaster a CSPO Certified Scrum Pruduct Owner školení v Praze v roce 2024
Poslední běhy populárních školení CSM Certified ScrumMaster a CSPO Certified Scrum Pruduct Owner v Praze v roce 2024 poběží začátkěm prosince. Obě školení poběží prezenčně a v češtině
Konkrétně CSM bude ve dnech 2.-3. 12. 2024 a CSPO ve dnech 4.-5. 12. 2024.
Stále je možnost se přihlásit za zvýhodněnou cenu. Těším se na vás.
celý článekCo jsou Agilní metody?
Agilní metody
Efektivní metody projektového řízení
nejen v oblasti vývoje software
Co přináší agilní metody? Agilní metody nejsou nijak nové. Shrnují základní principy, kterými by se měl úspěšný projekt řídit a aplikují je na komplexní prostředí, jakým je vývoj softwarových produktů. Je to iterativní proces, který stojí na týmové spolupráci, otevřené komunikaci, zapojení zákazníka a připravenosti na změnu. Co můžeme po nasazení agilních metod očekávat?
Flexibilitu
Agilní metody pružně reagují na změnu. Kolikrát se vám stalo, že zákazník nevěděl, co přesně od produktu očekává a že jeho požadavky se upřesňovaly až za běhu projektu? Agilní metody takovou změnu očekávají a umožňují ji zohlednit tak, aby nenarušila úspěšné dokončení projektu. Zároveň dávají možnost flexibilně nasazovat funkcionalitu, která má pro zákazníka hodnotu i v průběhu celého projektu.
Efektivitu
Máte pocit, že vývojáři nepracují dostatečně efektivně a že by to mohlo být lepší? Agilní metody přináší silnou týmovou spolupráci a stávají se tak výrazně efektivnější. Není neobvyklé dosáhnout vyšší efektivity i o 200%.
Kvalitu
Máte více defektů než byste si přáli? Agilní metody zavádí konkrétní praktiky, které umožňují lépe řídit kvalitu produktu, omezují riziko vzniku technického dluhu a limitují počet reportovaných problémů po jeho nasazení.
Předvídatelnost
Končí všechny Vaše projekty včas, v rámci budgetu a s očekávanou funkcionalitou? Umíte na začátku dobře odhadnout rozsah projektu a včas identifikovat rizika? Agilní metody přináší zcela revoluční metodu ohodnocování funkcionalit, která má statisticky výrazně větší úspěšnost než běžné metody ohodnocování v hodinách. Úspěšné agilní týmy končí všechny své projekty včas, v rámci budgetu, a v požadovaném rozsahu.
Spokojenost
Kromě finanční návratnosti projektu je důležité si udržet spokojeného zákazníka, který dostane nejen to, co si objednal, ale to co opravdu potřebuje. Agilní metody zapojují zákazníka do procesu a přímo zohledňují přidanou hodnotu jednotlivých funkcionalit. Spokojenost zákazníka je důležitá, ale neméně důležitá je i spokojenost členů agilních týmů. Agilní metody posilují zodpovědnost a motivaci jednotlivých členů a dělají tak vývojáře a testery spokojenějšími.
Principy agilních a lean metod jsou obecně použitelné na řízení (nejen) softwarových projektů a jsou zaváděny v malých firmách i velkých nadnárodních korporacích. Najdou si svou cestu i v čistě produktovém vývoji a projektech, které mají velké množství existujícího historického kódu.