Školení Certified Agile Leader v češtině - červen 2024

Společně s vydáním mé knížky Agilní lídr plánuji uspořádat školeni Certified Agile Leader v češtině (certifikace Scrum Alliance). Pokud vám přijde kniha a koncepty zajímavé, přijďte na školení si je v praxi vyzkoušet a pobavit se o tom, jak je nejlépe aplikovat ve vaší firmě.

Kniha Agilní lídr konečně v češtině

Trvalo to dlouho, ale povedlo se. Má kniha "The Agile Leader: Leveraging the Power of Influence", která vyšla prvotně v USA u velkého nakladatelství Pearson/Addison-Wesley Professional, se konečně dočkala českého překladu. Právě teď vychází pod názven "Agilní lídr: Využití síly vlivu" u nakladatelství Albatros Media, kterým moc děkuji za tuto možnost.

Certifikační kurzy - Přehled

Certifikace od Scrum Alliance jsou nejznámějšími a nejvíce relevantními certifikacemi na trhu. Narozdíl od ostatních certifikačních kurzů zde pochopíte o čem agilní přístupy opravdu jsou, ne jen technický popis frameworku. Dostanete tak základ pro úspěšnou implementaci Agilu a Scrumu ve vaší firmě. V ČR a na Slovensku jsou tyto certifikace velmi dobře známé, uznávané a oblíbené zaměstnavateli i zaměstnanci. 

Z oblasti škálování doporučujeme certifikační kurzy Large-Scale Scrum - LeSS. Patří k těm agilnějším přístupům, takže nehledátel-li jen změnu naoko, utčitě vám pomůžou nastartovat vaší agilní transformaci.

Volte kvalitu, vyplatí se. 

CSM: Certified ScrumMaster je dobrý začátek

Základní školení nejpopulárnějšího Agilního frameworku Scrum a pochopení role ScrumMastera.

"Skvělí ScrumMasteři umí stavět vysoce výkonné samoorganizující se týmy. Jsou to skvělí coachové a facilitátoři, ne žádní týmoví asistenti."

Kurz je skvělou příležitostí se podívat na praktické fungování Scrumu a stát se skvělým ScrumMasterem. 

CSPO: Certified Scrum Product Owner vás naučí tvořit Backlog

Základní školení nejpopulárnějšího Agilního frameworku Scrum a pochopení role Product Ownera.

"Skvělí Product Owneři nemají jen znalost businessu, autoritu a čas, ale jsou také skvělými facilitátory, kouči a vyjednavači."

Kurz je unikátní příležitostí, jak se na Scrum podívat z pohledu Product Ownera, Produkt Backlogu a hodnoty pro zákazníka.

CAL: Certified Agile Leader je základ pro porozumění agilním organizacím

Kurz pro lídry agilní změny v organizaci (Agilní kouč, ScrumMaster, Manager, Director)

"Agilní leader je iniciátorem změny v organizaci. Pracuje s kulturou a strukturou organizace, mění zaběhnuté status quo." 

Školení je zaměřeno na kompetence agilního leadershipu, porozumění konceptům kultury a struktury v agilních organizacích.

A-CSM: Advanced Certified ScrumMaster rozšiřuje kompetence ScrumMasterů

Návazné a rozšiřující školení pro ScrumMastery (navazuje na CSM).

“Skvělí ScrumMasteři umí stavět vysoce výkonné samoorganizující se týmy. Jsou to výborní lídři, koučové a facilitátoři.”

Školení rozšiřuje kompetence a znalosti ScrumMasterů. Je postaveno na nácviku situací z prostředí účastníků jako je řešení konfliktů, facilitace a koučink dysfunkčních týmů, Scaling a adopce Agilních přístupů v korporaci.

A-CSPO: Advanced Certified Scrum Product Owner rozšiřuje kompetence Product Ownerů

Návazné a rozšiřující školení pro Product Ownery (navazuje na CSPO).

“Skvělí Product Owneři umí efektivně komunikovat, vyjednávat a prioritizovat Backlog. Jsou schopni definovat vizi a cíle produktu.”

Školení rozšiřuje kompetence a znalosti Product Ownerů. Je postaveno na nácviku situací z prostředí účastníků jako je spolupráce se stakeholdery, inovace produktu, facilitace refinementů, a tvorba roadmapy.

CSP-SM: Certified Scrum Professional: ScrumMaster je nejvyšší ScrumMaster certifikací

Nejvyšší úroveň a nejnáročnější školení pro ScrumMastery (navazuje na A-CSM).

“Zkušení ScrumMasteři jsou klíčem k úspěšné agilní transformaci firmy, pomáhají týmům dosáhnout maximálního potenciálu, podporují inovace a efektivitu.”

Kurz se zaměřuje se na aplikaci agility v organizacích, vedení změny v organizaci a prohloubení zkušeností s koučinkem a facilitací. ScrumMaster je v první řade agilní lídr, který dokáže stavět kreativní a inovativní prostředí zaměřené na spolupráci.

CSP-PO: Certified Scrum Professional: Product Owner je nejvyšší Product Owner certifikací

Nejvyšší úroveň a nejnáročnější školení pro Product Ownery (navazuje na A-CSPO).

“Skvělí Product Owneři umí efektivně komunikovat se zákazníky, prioritizovat Backlog a definovat strategii, business plán a cíle produktu.”

Kurz se zaměřuje na zlepšení kompetencí Product Ownera, aby dokázal efektivně řešit strategii produktu, business model, plánovat releasy a komunikovat se stakeholdery.

Zlepšete se v kompetencích: Agilní Facilitace

Skvělí facilitátoři vám pomůžou efektivně komunikovat, spolupracovat a využít potenciál celé skupinyPostarají se o zdravé prostředí a pomáhají lidem spolupracovat jak v rámci týmů tak i přes celou organizaci. V agilním světě udělá dobrá facilitace skutečný rozdíl. 

“Skvělí facilitátoři podporují jednotlivce v jejich spolupráci, vytvářejí produktivní prostředí pro efektivní rozhodování. Dokáží spojit skupinu jednotlivců, aby pracovali na společném cíli.”

Kurz je skvělou příležitostí si rozšířit své znalosti a zkušenosti s facilitací pro nejen ScrumMastery a agilní kouče ale i Product Ownery, manažery a lídry v agilních organizacích kteří chtějí dostat maximum ze spolupráce se zákazníky a týmy napříč organizací. 

Forma kurzů je interaktivní, zaměřená na sdílení zkušeností

Naše certifikační workshopy jsou velmi interaktivní, nejsou to žádné nudné kurzy plný powerpointových prezentací, je to interaktivní školení založené na procvičení si praktických nástrojů, plné simulací, konverzací a sdílení reálných zkušeností.  

Na kurzu potkáte účastníky, kteří jsou jako vy na cestě stát se skvělými ScrumMastery, Product Ownery a Agilními Leadery. Naleznete zde kolegy, kteří vám budou oporou i po zkončení školení, protože workshopy jsou jen začátkem vaší agilní cesty. 

V případě virtuální formy workshopu používáme ke spolupráci Zoom s breakouty a Mural board. Naše virtuální školení jsou vysoce interaktivní, používáme Training from the Back of the Room, účastníci spolupracují v malých týmech na úkolech, diskutují o scénářích a řeší konkrétní situace. Neztrácíme interaktivitu ani žádné hry, podívejte se, jak jsou vedeny virtuální workshopy.

Objednání kurzů a registrace na další vypsané kurzy

Pro možnost individuálních kurzů, školení a workshopů dle Vašich požadavků mě kontaktujte.

Přihlašte se na aktuálně vypsané kurzy.