Školení: ICP-ACC - ICAgile Certified Professional in Agile Coaching - Praha, 18.-19.9.2024

Opět v České republice certikační školení na téma Agilní koučink.

Datum: 18.-19. září 2024

Délka: 2 dny

Early bird cena: 23 000 CZK bez DPH při registraci fo 30 dnů před školením

Plná cena: 28 000 CZK bez PDH při pozdější registraci

Místo: Praha, Česká republika

Jazyk: Anglicky

Školení vede John Barratt, akretitovaní ICAgile trenér.

Detaily ke školení (v angličtině) >>

Školení LeSS - Certified Large-Scale Scrum Practitioner - Praha, 16.-18. října 2024

Opět jako každý rok, se v říjnu 2024 do Prahy opět chystá Jurgen De Smet. aby zde ve dnech 16.-18. 10. 2024 realizoval své školení "LeSS - Certified Large-Scale Scrum Practitioner". 

Pokud jste součástí Scrum týmu a zajímává  vás, jak zavádět Scrum do více týmu, jak řešit škálování Scrumu? Dozvědet se více o realizaci organizačních změn, lean principů, system thinkingu a dalších advanced praktikách? Pak toto toto školení je právě pro vás. 

Školení je v angličtině, v přezenční podobě a registrovat se můžete zde.

Reference - Cleverlance

David Herbst, SW Tester, Cleverlance, projekt T-Mobile"Mé začátky ve Scrumu nebyly příliš oslnivé. Úplně na začátku jsme byl naštvaný, že musím měnit svůj styl práce. Navíc jsem byl dost skeptický k tomu, že by SCRUM mohl něco zlepšit. Byl jsem přesvědčený, že výstup nebude buď žádný, nebo zcela jistě horší než při použití stávajících procesů. Následující vývoj mi dával za pravdu. V okamžiku, kdy se náš tým zarazil na složitém úkolu (úprava instalační procedury) jsem byl přesvědčený, že tudy cesta nevede.
Dnes ale mohu hodnotit Scrum po dokončeném desátém sprintu a můj pohled se od základu změnil. Jsem přesvědčený, že mi období, kdy jsem byl členem SCRUM týmu, dalo zřejmě nejvíce. Myslím tím v porovnání s projekty, kterých jsem se účatnil za poslední tři čtyři roky.

CleverlanceProč se mi vlastně ve Scrumu líbilo? Jako člen Scrum týmu jsme měl mnohem lepší podmínky pro svoji práci. Mohl jsem ovlivnit co, jak a kdy se bude dělat. Měl jsem pocit, že mám mnohem blíže k řešení problémů. Že je jen nehledám, ale že jsem schopný i pomoci je řešit. Vývojáři i analytik byli součástí stejného týmu, měli stejný cíl jako já, stejné termíny a proto měli důvod (a také chuť) skutečně spolupracovat. Narozdíl od klasického přístupu (kaskády) jsem nebyl jen kontrolor hledající chyby v práci jiných. Byl jsem členem týmu, který směřoval ke splnění závazku. A to byla příjemná změna.
Já nemohu hodnotit, jestli je Scrum v absolutních číslech efektivnější než klasický model procesů. Každopádně Scrum naplnil moji představu o tom, jak by měl fungovat vývojový tým. Jako úderná jednotka, kde každý má svůj úkol a navenek funguje jako homogenní celek. Můj pocit z toho je více než pozitivní."

David Herbst, SW Tester, Cleverlance, projekt T-Mobile