Kniha Agilní lídr konečně v češtině

Trvalo to dlouho, ale povedlo se. Má kniha "The Agile Leader: Leveraging the Power of Influence", která vyšla prvotně v USA u velkého nakladatelství Pearson/Addison-Wesley Professional, se konečně dočkala českého překladu. Právě teď vychází pod názven "Agilní lídr: Využití síly vlivu" u nakladatelství Albatros Media, kterým moc děkuji za tuto možnost.

Kniha Agilní metody řízení projektů - třetí aktualizované vydání

Třetí aktualizované vydání úspěšného průvodce agilními metodami "Agilní metody řízení projektů" je již v prodeji.

Knížka byla dlouhodobě nedostupná v posledním cca toce a půl a protože stále na ní byly dotazy,  udělali jsem novou aktualizaci a doplnění a společně s nakladatalem vše dotáhli do konce a konečně je toto již třetí aktualzované vydání na trhu. Doufám, že se bude kížka stále líbit.  

Projektové řízení

Proč měnit řízení projektů? Začněme zvýšením efektivnosti. Nicméně s tím je úzce spojená firemní kultura, konkrétně týmová spolupráce. Jak přesvědčit své zaměstnance, aby jednali jako tým a ne jako jednotlivci a individuality? Aby sdíleli informace, pomáhali si a učili se navzájem? Jak týmy nechat soutěžit, ale přesto spolu spolupracovat? To je jen několik prvních otázek, které člověka napadnou, když začne přemýšlet o efektivnosti.

Dalším z častých problémů je jak zajistit, aby projekt byl dokončen včas. Podíváte-li se na svůj tým SW engineerů a designerů, kolik z nich umí odhadnout náročnost úlohy a v jaké granularitě a jak přesně? Kolik z nich úlohu nadhodnotí klidně na dvojnásobek, aby pak měli klid, a kolik z nich zapomene na polovinu aktivit, takže ve výsledku je práce ‚hotová‘ několik týdnů, ale pořád se na ní ještě pracuje?

Selhávají-li klasické metody řízení projektů jako je oblíbený waterfall proces, zkuste změnit proces řízení projektů na Agilní metody, Scrum, či Extreme Programming, nebo se nechte inspirovat Theory of Constraints a Critical Chain Project Managementem.

Agilní metody

Agilní metody jsou jen jedny z mnoha metod řízení projektů které dovolují předcházet těmto problémům už v počátku jejich vzniku. Obsahují soubor metodik jak pracovat s lidmi na projektu, jak je motivovat a zapojit do plánování projektu, jak docílit kvalitnějšího výstupu a jak zapojit zákazníka do vývojového procesu. Porovnáme-li úspěšnost agilních metod s klasickými metodami řízení projektů, kde podle posledních výzkumů pouze jeden z pěti projektů múže být označen jako úspěšný z pohledu budgetu, času odevzdání a požadované funkcionality, přinášejí agilní metody opravdu radikální změnu. Kromě vyšší efektivity práce, kvalitnějšího výstupu, spokojenějších zaměstnanců, docilují i významně vyšší spokojenosti zákazníků. Nejčastěji používanými metodologiemi jsou Extreme Programming (XP) a Scrum proces.

Chcete se o agilních metodách dozvědět více? Přihlašte se na workshop nebo kurz.

Critical Chain Project Management (CCPM)

Critical Chain Project Management je jednou z metod jak úspěšne vést veké projekty. Překvapivě funguje velice dobře i s agilními metodami. Podíváme-li se na statistiky, Critical Chain metoda je v porovnání s klasickými metodami výrazně rychlejší, asi o 10-50%. A to už určitě stojí za změnu procesu.